Зміни в ЦПК. На що варто звернути увагу!

Найближчим для будь-якої людини є цивільний кодекс. Грошові питання, питання по кредитних справах, які можуть торкнуться кожного з нас, розглядаються судами саме на підставі цивільного судочинства. З 15 грудня 2017 цивільне судочинство зазнало ряд змін. В цілому, в новий ЦПК внесли 96 нових статей.

Перше за все, варто звернути увагу, що позовне провадження відтепер поділяється на загальне і спрощене. При загальному позовному провадженні проходження всіх стадій судового процесу відбувається відповідно до кодекса. Спрощене позовне провадження призначене для справ, в яких пріоритетом є швидке рішення суду, також справи, які мають незначну складність і малозначимі справи. Малозначимі справи – справи з ціною позову, яка не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму. Наприклад, з огляду на ч.9 ст. 19 ЦПК в 2018 році 100 розмірів прожиткового мінімуму – це 176 200 гривень. Важливо відзначити, що тепер рішення судів в малозначимих справах не можна оскаржити в касаційному порядку

Перед підписанням будь-якого договору зараз, як ніколи, варто скористатися юридичною допомогою, тому що, в порівнянні з старим ЦПК, тепер суд може застосовувати способи, визначені не тільки законом, а й договором (ч. 1 ст. 5).

Дуже важливо в будь-якій справі зробити все вчасно – в термін, не кажучи вже про судочинство. Законодавець тепер чітко визначив граничні терміни розгляду справ. При загальному виробництві – це 125 днів. При спрощеному позовному провадженні – 65 днів.

Законодавством встановлені дуже короткі процесуальні строки, а також новий порядок подачі доказів учасниками справи. Докази відповідача подаються разом з відзивом, термін подачі якого є 15 днів з моменту отримання позову. Тому, дуже важливо, отримавши будь-який процесуальний документ, мати «свого» юриста, якому не треба вивчати справу, а бути в курсі того, що відбувається та відразу мати можливість підготувати якісні документи для свого клієнта.

Оскільки компанія «BEST» в 90% випадків починає роботу на досудовій стадії, наші клієнти мають ряд переваг. По-перше, це можливість вирішити проблему з кредитами на досудовій стадії, що також зараз передбачено ст.16 ЦПК. По-друге, наші клієнти ніколи не пропустять такого важливого моменту як суд, оскільки наші юристи перевіряють реєстр на предмет подачі позовних заяв кредиторами в суди.

А також наші клієнти мають в разі потреби якісно і своєчасно підготовлені процесуальні документи, що звичайно ж призводить до найкращого результату – виграної справи!