Закон про виконавче провадження: на що варто звернути увагу кредитному боржнику?

Дуже поширена ситуація, коли позичальник нічого не знає про відкрите виконавче провадження по кредиту аж до моменту, коли з рахунку починають списувати кошти! Судовий процес міг відбутися заочно, бо повістки не надходили або надходили за старим місцем проживання, або взагалі підставою для відкриття провадження став виконавчий напис нотаріуса.

Для захисту своїх прав, боржнику не завадить проаналізувати закон про виконавче провадження. Ми розуміємо, що майже всі законодавчі акти написані складною юридичною мовою, тому вирішили виділити основні моменти з цього закону, на які слід звернути увагу боржнику:

1. Кожен приватний виконавець може відкривати провадження лише у своєму окрузі. Тобто, якщо боржник проживає у місті Суми, то відкрити провадження може лише приватний виконавець, який працює в цьому окрузі. Порушення територіальної юрисдикції – підстава скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження у судовому порядку.

2. Після відкриття виконавчого провадження по кредиту та початку примусового стягнення – інформація про особу боржника потрапляє до Реєстру боржників. Цей реєстр є у відкритому доступі та ведеться з метою стимулювати боржника виконати рішення.

3. Виконавець накладає арешт на майно та рахунки боржника та може проводити з них списання. Стягнення накладається в першу чергу на кошти, а якщо їх недостатньо – на майно. Закон про виконавче провадження забороняє накладати автоматично стягнення на такі доходи як заробітна плата, пенсія, стипендія, соціальні виплати. На практиці ж арештовуються всі рахунки, а боржник потім має надати документальне підтвердження, що арешт накладено помилково.

4. Відрахування суми боргу по кредиту із зарплати та соціальних виплат допускається у розмірі до 20% від їх суми.

5. Закрити виконавче провадження не заплативши можна тоді, коли оскаржити виконавчий документ. В кредитних спорах виконавчими документами може бути: рішення суду або виконавчий напис нотаріуса.

Кожна юридична процедура, крім правил, містить багато винятків із них. Тому, Вам слід розуміти, що ми роз’яснюємо ситуації за принципом “як правило”. Для того, щоб не упустити можливостей, що позбавлять Вас боргових зобов’язань – звертайтесь за правовою допомогою до адвоката із кредитних спорів!

Закон про виконавче провадження: на що варто звернути увагу кредитному боржнику?