Виконавець зробив все, що міг, але його дії не призвели до повного погашення боргу і ніяких можливостей виконати рішення у найближчій перспективі не вбачається. В такому разі, він повинен повернути виконавчий документ стягувачу. Це ще не остаточне закінчення виконавчого провадження, адже кредитор має право повторно звернутися із заявою про початок провадження.
Строк виконавчого провадження, після спливу якого, боржник може зітхнути з полегкістю – не є якоюсь безумовною величиною. Закрити провадження у зв’язку із закінченням строків можна лише тоді, коли минув строк “дійсності” виконавчого листа чи нотаріального напису.
Між моментом, коли кредитор отримує виконавчий документ і до моменту, коли він цей документ подає у виконавчу службу, має пройти не більше 3 років. Якщо цей строк минув, виконавець не має повноважень проводити виконавчі дії відносно боржника.
Важливо уточнити, що весь той час, коли виконавчий документ перебуває у виконавця – не зараховується у вищезгаданий 3 річний строк.
Після того, як виконавець повертає документ стягувачу – строк поновлюється, і так може тривати аж до того моменту, коли в сукупності строк, протягом якого виконавчий документ був у кредитора не досягне 3-х років.