Як зупинити виконавче провадження по кредитній заборгованості?

Нещодавно було спрощено взаємодію банківських установ та виконавців. Тепер останнім не потрібно розсилати листи кожному банку окремо, щоб дізнатися про рахунки, які належать боржнику та залишок коштів на них. Також не потрібно довго листуватися аби накласти арешт на рахунки чи майно. Вся комунікація відбувається через Автоматизовану систему виконавчого провадження.

Після того, як кредитор надає рішення суду або виконавчий напис нотаріуса для виконання, все розвивається дуже швидко. Від моменту відкриття провадження і до накладення арешту може минути всього декілька днів. Навіть якщо ви швидко подали позов до суду, щоб оскаржити виконавчий документ, це не означає, що виконавець припиняє вчиняти заходи примусового стягнення. Тому в позичальників виникає логічне запитання: Як зупинити виконавче провадження?

Для того, щоб попередити накладення арешту на майно та рахунки боржника, разом із позовною заявою варто подавати заяву про забезпечення позову. Задовольняти чи ні таку заяву – це не обов’язок суду, а право. Тому важливо правильно її оформити та зазначити який саме захід забезпечення ви просите застосувати.

В кредитних спорах боржнику логічно просити застосувати один із таких заходів:

● заборонити вчиняти певні дії;
● зупинити стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується в суду.

Отже, заява про забезпечення позову потрібна для того, щоб суд окремим рішенням зупинив дії виконавця поки справу не буде розглянуто по суті. Але важливо подавати таку заяву одразу, як тільки стало відомо про відкрите виконавче провадження. Тому що, якщо виконавець встигне арештувати рахунки, то розблокувати їх можна буде тільки, коли рішення буде на вашу користь.

Як зупинити виконавче провадження по кредитній заборгованості?