Як закрити виконавче провадження по кредиту?

Найпростіший спосіб закрити розпочате виконавче провадження – це сплатити борг. Але часто буває, що вимоги кредитора несправедливі та завищенні. Крім того, до суми боргу додається ще й виконавчий збір. Тому давайте з’ясуємо, що можна зробити, коли щодо вас відкрито виконавче провадження по кредиту і чи можна його закрити.

Для початку визначте на підставі чого було відкрито провадження. Ця інформація потрібна для того, аби обрати подальшу тактику дій, адже для кожної підстави – своя процедура оскарження. Отже, виконавче провадження може бути розпочате на основі:

– Рішення суду. В такому разі потрібно перевірити чи вступило воно в законну силу і чи видано виконавчий лист. Якщо це було заочне рішення, можна подати заяву про його перегляд. А якщо рішення не вступило в законну силу – оскаржити в апеляції.

– Виконавчий напис нотаріуса. Він вчиняється лише щодо безспірних вимог кредитора. Щоб закрити провадження потрібно в судовому порядку визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню.

Не зважаючи на те, якою була підстава для закінчення виконавчого провадження, боржнику важливо самостійно переконатися, що воно справді закрите або що виконавчий документ повернутий до суду, який його видав. Для цього потрібно попросити копію постанови приватного чи державного виконавця про закінчення виконавчого провадження. Також не забудьте перевірити чи знято арешт з рахунків та майна, чи виключено відомості з Єдиного реєстру боржників.

Не будемо стверджувати, що закрити виконавче провадження по кредиту – це завжди просто. Скоріше навпаки, особливо якщо ви програли всі суди і більше немає можливості оскарження рішення про стягнення боргу або виконавчого напису нотаріуса в судовому порядку. В такому разі, як варіант, можна окремо оспорити виконавчі листи, постанови про відкриття виконавчого провадження. Але це вже складніші процедури. В будь-якому разі краще звертатися за правовою допомогою до спеціаліста з врегулювання кредитних спорів.