Як захищати своє майно від стягнення за написом нотаріуса?

Перша думка, яка приходить в голову боржникам, які мають у власності нерухоме майно, – це “переписати” його на родичів. Але що робити, якщо виконавець вже наклав заборону на продаж, тобто арештував усі активи боржника? До речі, гроші – це теж майно, і якщо вони зберігаються на рахунках, то їх теж не “перепишеш”.

Якщо коротко, то потрібно оскаржити виконавчий напис у суді та просити суд накласти заборону вчиняти будь-які виконавчі дії, поки триватиме це оскарження. Після того, як виграєте суд, звертайтесь до виконавця з заявою про закриття виконавчого провадження.

Далі трохи детальніше.

Виконавчий напис нотаріуса – це виконавчий документ, тобто кредитору не потрібно звертатися до суду після його вчинення. Можна зразу йти до виконавця. А можна і не зразу: у кредитора для цього є 3 роки.

Як правило, саме на стадії виконавчого провадження боржник і дізнається про вчинений напис. Давайте по пунктах з’ясуємо як захищати своє майно від стягнення за написом нотаріуса:

– підготуйте позовну заяву до суду, щоб відмінити виконавчий напис. Підстави для цього є в усіх випадках, адже Ви не завіряли кредитний договір у нотаріуса в момент отримання кредиту. А виконавчий напис законний лише стосовно нотаріально посвідчених угод;

– попросіть суд накласти заборону вчиняти виконавчі дії. Якщо виконавець вже встиг накласти арешт, то для його зняття доведеться чекати відміни виконавчого напису, але реалізувати це майно виконавець не зможе. Якщо арешт ще не був накладений, то боржнику можна вільно розпоряджатися своїми коштами та майном;

– після того, як скасуєте виконавчий напис – напишіть заяву виконавцю з проханням закрити виконавче провадження. Якщо з Вас були списані частина або вся сума боргу, то подайте заяву виконавцю про повернення цих коштів.

Отже, найефективнішим способом як захищати своє майно від стягнення за написом нотаріуса є оскарження цього напису в судовому порядку.

Як захищати своє майно від стягнення за написом нотаріуса?