Як виграти суд з колекторами: 5 рекомендацій!

Колектори та банки, в яких вони купують проблемні борги, часто безпідставно нараховують захмарні відсотки. Саме тому колектори так активно використовують тиск на боржників! Судовий процес їм теж не вигідний, оскільки це додаткові витрати. Але вони якраз і роблять ставку на страх боржника, який буде уникати явки до суду, і не надасть доказів на свій захист. Не робіть так. Щоб виграти суд, потрібно приймати в ньому участь.

Що робити, якщо розпочався суд з колекторами за вашої участі:

1. Після того, як ви отримали повідомлення про виклик до суду, підготуйте відзив на позовну заяву. На це законом відведено 15 днів. Цей строк відраховується від моменту вручення боржнику ухвали про відкриття провадження. У відзиві потрібно вказати свої заперечення проти позову та докази, які їх підтверджують. При підготовці відзиву потрібно враховувати процесуальні вимоги, які встановлені в статті 178 Цивільного-процесуального кодексу України.

2. Перевірте чи має колектор право вимагати від вас повернути борг. Подайте до суду заяву про витребування оригіналу кредитної угоди та оригінал договору про відступлення банком чи іншою фінансовою установою права вимоги.

3. Після 14 жовтня 2021 року кожна колекторська компанія повинна бути включена до спеціального Реєстру, який веде Нацбанк України. Перевірте, чи є ваш колектор у цьому списку.

4. Перевірте строки. Якщо з моменту закінчення строку дії договору минуло 3 роки, можна просити суд закрити справу у зв’язку із закінченням строків давності.

5. Якщо загальна сума боргу більш ніж в декілька разів перевищує суму, яку ви отримали в кредит – обов’язково оскаржуйте розрахунки. Можна звернути увагу суду на те, що підвищені відсотки, які вам нарахували вже після того, як договір закінчився – це фактично неустойка. В такому разі, попросіть суд застосувати норми про зменшення розміру неустойки, або норми про те, що заборонено нараховувати пеню, штрафи та інші додаткові нарахування в період карантину.

Використовуйте ці 5 рекомендацій як загальний орієнтир, але пам’ятайте: Для того, щоб виграти суд з колекторами потрібно детально вивчити саме вашу ситуацію. Найкраще з цим завданням справиться адвокат з кредитних спорів.

Для запису на консультацію, телефонуйте за номером: 0 800 75 72 07 або 056 784 00 55