Як виграти суд з АТ “Ощадбанк”?

Судові спори з банками – не надто приємний процес. Багато боржників просто не ходять в суд, думають, що коли не мають майна та офіційної роботи, то нічого їм банк не зробить. Частково, так і є. Але чи готові ви все життя жити усвідомлюючи, що не можете офіційно ніде влаштуватися? Адже банк може поновлювати виконавче провадження безліч разів.

На що потрібно звернути увагу, якщо на Вас чекає суд за АТ “Ощадбанк”?

1. Порушення черговості погашення вимог. Маємо на увазі випадок, коли банк нарахував якісь додаткові комісії, або відсотки за користування коштами, наприклад, під час дії карантину чи воєнного стану. В такому випадку, якщо ви вносили кошти для погашення боргу, банк міг зарахувати їх як комісію чи відсотки, а основна сума боргу так і залишилась не погашена. В такому разі, можна здійснити перерахунок боргу.

2. Зменшення суми боргу до розміру чергового платежу. Наприклад, якщо ви допустили прострочення сплати кредиту, то банк може вимагати достроково повернути усю суму. Проте, перед цим він має обов’язково застосувати процедуру досудового врегулювання спору. Якщо цього правила не було дотримано, боржник в суді може зменшити суму до сплати. Сам борг при цьому лишається, але ви виграєте час.

3. Строки. Банк може подавати в суд протягом 3 років з моменту виникнення права вимоги. Але з цим пунктом, будьте уважні, тому що є багато підстав, коли цей строк зупиняється і не враховується: наприклад, карантин. Також зверніть увагу, що суд сам не застосовує правило позовної давності. Якщо минули строки, але боржник не просить застосувати позовну давність – справа буде розглянута в загальному порядку.

Виграти суд з АТ “Ощадбанк” – не завжди означає зовсім позбутися боргу. Під успішним завершенням справи ми також маємо на увазі зменшення розміру заборгованості. Кредитні спори з банками мають багато моментів, на які варто звернути увагу. В будь-якому разі, починати будувати концепцію захисту потрібно з вивчення умов договору. Щоб отримати роз’яснення від адвоката стосовно вашої справи – запишіться до нас на консультацію!

Як виграти суд з АТ "Ощадбанк"?