Як виграти суд з АТ “А-Банк”?

Судовий розгляд кредитного спору може відбуватися як за ініціативи банку, так і за ініціативи боржника.

Коли боржнику доцільно першому подавати до суду? У випадку, якщо представник банку вчинив на кредитному договорі виконавчий напис нотаріуса. Цей напис вчиняється без виклику боржника, тому він про все дізнається вже на стадії виконавчого провадження. Але закон дає боржнику право оскаржити такий виконавчий напис, тоді й дії приватного виконавця стануть безпідставними. Для цього потрібно виграти суд з АТ “А-Банк”.

Виконавчий напис можна відмінити в судовому порядку, якщо:

– він проставлений на договорі, що не був нотаріально завірений (на практиці знаємо, що ніхто після підписання договору в банку не йде ще додатково до нотаріуса);
– існує спір про розмір боргу (наприклад, коли боржник не згоден з розміром відсотків чи штрафних санкцій, або нарахована безпідставна комісія);
– минуло 3 роки від моменту, коли боржник мав сплатити черговий платіж.

Під час підготовки до судового процесу, боржнику потрібно зібрати пакет документів:

– правильно оформити позовну заяву з посиланням на чинну судову практику;
– подати клопотання про витребування доказів: копій документів, якими керувався нотаріус при вчиненні виконавчого напису.

Важливо мати на увазі, що хоча потрібно відмінити дію нотаріуса, відповідачем у позові вказуємо банк. Заявником при вчиненні напису був банк, отже буде суд з АТ “А-Банк”. Нотаріуса вказуємо як третю особу.

Якщо лишилися питання на тему суду з банком, запишіться до нас на консультацію!

Як виграти суд з АТ "А-Банк"?