Як виграти суд у Велфін?

“Отримайте гроші в кредит на свою банківську картку всього за декілька хвилин. Ми працюємо цілодобово” – приблизно такими пропозиціями мікрофінансова організація Велфін закликає своїх клієнтів! Але така реклама мовчить про те, що сума позики розміром 2,5 тис. грн може сягнути 100 тис. грн.

Саме в такій ситуації опинився один із наших клієнтів. Юрист по кредитних спорах проаналізував кредитну угоду, і підготував відзив на позовну заяву. В результаті, суд зменшив суму боргу зі 100 тис. грн до 3,5 тис. грн.

Але бувають ситуації, коли борг взагалі можна опротестувати в суді. Річ у тому, що ТОВ “Велфін” надає миттєві кредити на картку. Для того, щоб підтвердити, що електронний кредитний договір справді було укладено, потрібно надати суду примірник такої угоди з проставленими електронними цифровими підписами обох сторін.

Коли справа доходить до суду, представник цієї мікрофінансової організації часто не може надати договір з усіма обов’язковими реквізитами, а в місці для підпису просто надруковано напис “електронний цифровий підпис”. В такому випадку можна заперечувати сам факт укладення договору і передачі коштів.

Інша ситуація, коли в умовах договору прописано, що після закінчення його дії продовжують нараховуватися відсотки, але в підвищеному розмірі. Ця норма суперечить законодавству. Адже, якщо проаналізувати норми Цивільного кодексу та судову практику, то приходимо до висновку, що відсотки за користування кредитом можна нараховувати лише в той період, коли договір ще не закінчився. Саме на цьому наші юристи закцентували увагу суду у вищезазначеній справі.

Як наслідок, суд відмовив ТОВ “Велфін” у стягненні нарахованих відсотків поза межами строку кредитування.

Як виграти суд у Велфін?