Як виграти суд у колектора “РАНТЬЄ”?

“Право вимоги за Вашим боргом перевідступлено ФК “РАНТЬЄ” – спочатку позичальник отримує таке повідомлення. Далі: телефонні дзвінки, листи, вимоги. Ще через деякий час – приватний виконавець починає примусове стягнення боргу. Боржник про це дізнається вже тоді, коли його картки заблокують і почнуть списувати з них кошти.

Такий сценарій можливий тоді, коли колектор хоче стягнути борг без суду через виконавчий напис нотаріуса. Ці написи призначені для того, щоб підтвердити право кредитора повернути безспірну заборгованість. Перелік документів, на яких він може вчинятися, затверджено Кабінетом міністрів України. В цьому переліку і справді деякий час була норма про те, що можна вчиняти напис на кредитних угодах, вчинених у простій письмовій формі. Але з 2017 року ця норма більше не діє.

Виконавчий напис законний лише тоді, коли вчинений на нотаріально посвідченому договорі. Ми розуміємо, що жоден банк чи МФО не стануть додатково звертатися до нотаріуса щоразу, як видають кредит. Особливо це зрозуміло з онлайн-кредитами. Тобто, маємо ситуацію, що кредитний договір у простій письмовій формі справді підтверджує наявність прав і обов’язків між кредитором та позичальником. Але, якщо за таким договором виникає борг, то законним способом його стягнути є тільки судове рішення, що набрало законної сили.

Якщо ви дізналися, що колектор “ РАНТЬЄ ” вчинив виконавчий напис, потрібно оскаржувати його в суді. Щоб отримати консультацію адвоката конкретно по Вашому кредиту – звертайтесь за номером: 056 784 00 55. Працюємо з клієнтами з усієї України!

Як виграти суд у колектора “РАНТЬЄ”?