Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Секістової Тетяни Іванівни?

Маючи виконавчий напис, кредитор може відразу звертатися до виконавчої служби. Або не відразу – в нього є для цього 3 роки. Йому не потрібно додатково йти до суду. На відміну від кредитора, боржнику стане про все відомо лише на стадії виконання напису. Правила здійснення цієї нотаріальної дії не передбачають обов’язку нотаріуса викликати, повідомляти чи будь-яким чином дізнаватись що про це думає боржник.

Декілька порад, які допоможуть боржнику оспорити виконавчий напис, який вчинила нотаріус Секістова Тетяна Іванівна:

1. Вивчіть документи, які стали підставою відкриття виконавчого провадження. Вам може знадобитися запит до виконавця з проханням надати копії документів.
2. Підготуйте позов до кредитора. В позові викладіть свої доводи з посиланням на законодавчі акти й попросіть суд зобов’язати нотаріуса та кредитора надати оригінали документів, які стали підставою для рішення про можливість вчинення напису. Як правило, таких документів або немає, або вони ігнорують таку вимогу суду. Немає документів – значить й виконавчий напис скоріш за все буде відмінений.
3. Позивачу, тобто боржнику, не конче потрібно йти до суду на розгляд справи. Можна до початку судового засідання подати в канцелярію суду заяву про розгляд справи без його участі.

Якщо правильно підготуватися до судового процесу, то крім відміни виконавчого напису, боржник може отримати компенсацію за понесені витрати у зв’язку із судовим розглядом.

Якщо Вам потрібно підготувати документи – скористайтесь правовою допомогою адвоката нашої компанії!

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Секістової Тетяни Іванівни?