Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Грисюк Олени Василівни?

В нотаріуса є повноваження давати дозвіл на стягнення боргу, щодо якого відсутній спір. Робить він це за заявою того, кому винні. При цьому, потенційного боржника ніхто не повідомляє про вчинення виконавчого напису, і якось завадити цьому він не може.

Але як нотаріус Грисюк Олена Василівна може дізнатися про те існує чи не існує спір щодо розміру боргу? Обов’язок підтвердити безспірність заборгованості покладається на стягувача. Разом із нотаріально посвідченим договором кредиту, він має надати нотаріусу документи, оформлені відповідно до бухгалтерських правил, які підтверджують виникнення прострочення платежу та суму боргу.

З нашої практики, ми знаємо, що навіть якщо кредитор подає такі документи, то нотаріально посвідченого договору він не може подати, бо його не існує. На додаток до цього, іноді навіть оригіналу договору немає, а тільки копії. Це пов’язано з тим, що право вимоги можуть продавати по декілька разів, і документи просто губляться.

Отже, щоб відмінити виконавчий напис потрібно в судовому порядку довести, що він був вчинений з порушенням нотаріусом формальної процедури або довести, що існує спір про право між кредитором та боржником. Позовну заяву потрібно подавати не до нотаріуса, а до стягувача.

Правові підстави для того, щоб виграти справу є завжди. Тому, результат більше залежить від того, наскільки грамотно Ви зможете ними скористатися!

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Грисюк Олени Василівни?