Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Гамзатової Аліни Анатоліївни?

Виконавчі написи нотаріусів на кредитних угодах – незаконні. Це підтверджує судова практика. Але, поки Ви в судовому порядку не доведете це відносно конкретного договору кредитування – то виконавчий напис залишатиметься підставою для існування виконавчого провадження.

Коли потрібно відмінити виконавчий напис, який вчинила Гамзатова Аліна Анатоліївна, – подавайте позовну заяву до суду. Але відповідачем буде не нотаріус, а кредитор, за ініціативи якого цей напис було вчинено.

Що може стати причиною для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню?

1. Наявність спору про розмір боргу. Нотаріус здійснює лише фактичну перевірку за наданими кредитором документами. Якщо кредитор дає недостовірні розрахунки, або не підтверджує їх первинними документами, що оформлені відповідно до бухгалтерських правил – виконавчий напис можна оскаржити.

2. Пропущені строки: минуло 3 роки після того, як порушили термін оплати. Суд з власної ініціативи не закриває справи через пропущений строк позовної давності, про це має просити боржник або його представник.

3. Неналежна форма договору, на якому вчинено виконавчий напис. Кредитні угоди без нотаріального засвідчення не можуть бути об’єктом для здійснення виконавчого напису. Це дуже поширена підстава, щоб оскаржити виконавчий напис.

Щоб брати участь у судовому процесі, боржнику не обов’язково особисто бути присутнім під час розгляду справи. Підготувати та подати за Вас всі потрібні документи допоможе адвокат по кредитних спорах!

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Гамзатової Аліни Анатоліївни?