Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Чуловського Володимира Анатолійовича?

Щоб відмінити виконавчий напис, який вчинив нотаріус, потрібно судитися не з ним, а з кредитором. Тобто, з тим, в чиїх інтересах була здійснена ця нотаріальна дія. Яку роль в цій справі відіграватиме нотаріус? Його варто вказати як третю особу і просити суд витребувати від нього копію виконавчого напису та документів на основі яких було вирішено, що заява кредитора має бути задоволена.

Як показує наша практика, нотаріус Чуловський Володимир Анатолійович таку вимогу суду ігнорує, як, власне і кредитор. А все тому, що законних підстав вчиняти виконавчий напис на кредитних договорах немає. Хоча, теоретично, таке може бути в разі, якщо кредитний договір нотаріально посвідчений. Наші адвокати не зустрічали таких договорів.

Та й важко собі уявити, що працівник банку або МФО буде додатково йти разом із позичальником до нотаріуса аби посвідчити кредитний договір. Тому, практично, нотаріально посвідчених кредитних угод немає. А значить і немає підстав для вчинення виконавчого напису нотаріуса для стягнення боргу по кредиту.

Відмінити навіть очевидно безпідставний виконавчий напис можна тільки в судовому процесі. На підставі рішення суду, боржник зможе закрити виконавче провадження і законно не платити борг по кредиту. Хоча, варто зазначити, що сам борг нікуди не дівається. І колектор може стягнути його в судовому порядку. Але це вже зовсім інша процедура, яка вимагає детального аналізу умов договору адвокатом, який спеціалізується на кредитних спорах!

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Чуловського Володимира Анатолійовича?