Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Буждиганчук Євдокії Юріївни?

Перш ніж вчинити виконавчий напис, нотаріус має перевірити чи відсутній спір про суму заборгованості. Але перевірка ця досить формальна, тому що відбувається на основі самих лише документів, що їх подає кредитор.

Щоб скасувати виконавчий напис на кредитному договорі, який вчинила Буждиганчук Євдокія Юріївна, варто:

1. Підготувати позов, але не до нотаріуса. Відповідати буде кредитор, бо вчинявся напис в його інтересах. Крім відповідача, у цивільному процесі можуть брати участь ще й треті особи. Саме в такому статусі й потрібно залучати нотаріуса.

2. Проаналізувати Главу 16 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій. Саме в цьому акті містяться вимоги до вчинення виконавчих написів, а їх порушення – ляжуть в основу Вашого позову. Наприклад, виконавчий напис можна вчиняти лише на нотаріально посвідчених договорах і лише коли є бухгалтерські документи, які підтверджують, що дійсно було допущено прострочення повернення кредиту.

3. Вивчити судову практику зі схожих справ. В позовній заяві можна наводити правові позиції ВСУ на підтвердження своїх вимог.

Скасувати виконавчий напис – цілком реальне завдання. Але результат залежить від правильної послідовності Ваших дій. Потрібно врахувати той момент, що поки справа буде в суді – виконавець і далі матиме можливість списувати з ваших рахунків кошти. Щоб це попередити – варто подавати до суду ще й заяву про забезпечення позову. Крім того, виникне необхідність і в подачі клопотань про збір доказів, розгляд справи без вашої участі, та інше. Тому, рекомендуємо скористатись детальною консультацією адвоката нашої юридичної компанії!

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Буждиганчук Євдокії Юріївни?