Як відмінити постанову приватного виконавця Клітченко Оксани Анатоліївни?

Для чого взагалі потрібна виконавча служба? Щоб забезпечити виконання судового рішення або рішення інших посадових осіб, як от виконавчі написи нотаріусів. Законодавча логіка походить від того, що аби цей процес виконання був ефективним, починати провадження потрібно у максимально наближеному до боржника місці. Тоді він зможе оперативно взаємодіяти з виконавцем, ознайомлюватися з матеріалами справи, подавати документи.

Перед тим, як прийняти рішення про відкриття виконавчого провадження, приватний виконавець повинен перевірити чи ця справа підпадає під його територіальну юрисдикцію. Якщо боржник проживає в межах округу, в якому працює виконавець – то все добре, провадження може бути відкрито. Ще один критерій – це місцезнаходження нерухомого майна, тобто, якщо в межах виконавчого округу у боржника є, наприклад, квартира – то провадження теж можна відкривати.

Але, є одне але. Таке правило не завжди влаштовує кредитора, який стягує борг через виконавчий напис нотаріуса. Тому він вдається до хитрощів: при подачі заяви нотаріусу, поряд із відомою адресою, вказує ще одну, нібито фактичного місця проживання боржника. І, о диво, ця адреса знаходиться в окрузі діяльності “потрібного” виконавця. Одна з таких виконавців – Клітченко Оксана Анатоліївна, округом діяльності якої є м. Київ.

Для того, щоб скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження, яка була винесена цією приватною виконавицею, потрібно:

– подати позов до адміністративного суду, в якому просити визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження та інших постанов, які були винесені на її підставі. Наприклад, про накладення арешту на рахунки чи списання коштів;

– посилатися на те, що ця друга адреса ніякими доказами не підтверджується, а у виконавця за законом є три дні аби прийняти рішення про те, чи приймати на виконання виконавчий лист. За цей час можна встановити місце проживання боржника. У приватного виконавця є для цього всі ресурси.

Якщо ви зможете правильно підготувати позов, то маєте всі шанси на перемогу в суді. Щоб отримати персональну консультацію від адвоката по кредитних спорах, залишайте заявку за номером: 0 800 75 72 07 або 056 784 00 55

Як відмінити постанову приватного виконавця Клітченко Оксани Анатоліївни?