Як відмінити постанову приватного виконавця Дорошкевич Віра Леонідівна?

Якщо проаналізувати судовий реєстр щодо такої категорії справ як скасування виконавчих написів нотаріусів, то можна побачити багато цікавих “збігів”. Наприклад, коли пошукати справи по якомусь конкретному колектору, то в більшості випадків, він отримує виконавчі написи в одного і того ж нотаріуса, а потім виконує в одного і того ж приватного виконавця. Більше схоже не на збіг, а на схему, правда? Хороша новина в тому, що ці схеми – незаконні, а тому постанову виконавця можна і потрібно оскаржувати.

Повноваження приватного виконавця починати виконавче провадження обмежується його округом. Це означає, що приватний виконавець може брати на виконання виконавчі написи нотаріусів лише якщо місцезнаходження або перебування боржника чи його майна – та ж сама область в якій працює виконавець. Усі інші потрібні дії в межах уже початого виконавчого провадження можна вчиняти на території всієї України.

Приклад із практики. Приватний виконавець Дорошкевич Віра Леонідівна винесла постанову про відкриття виконавчого провадження зі стягнення заборгованості з боржниці, яка проживає у місті Суми. Виконавчим округом діяльності цієї виконавці є місто Київ. Наш адвокат зібрав докази того, що кредитор мав інформацію про справжнє місце проживання боржника, і все одно подав виконавчий напис на виконання до “зручного” для себе виконавця. Позов клієнта про скасування постанови приватного виконавця суд задовольнив. Разом з цією постановою, втратили свою дію й постанови виконавця про арешт майна, рахунків, стягнення винагороди приватного виконавця.

Як доповнення хочеться зробити акцент на тому, що разом із позовом про скасування постанови приватного виконавця, потрібно подавати позов про скасування виконавчого напису нотаріуса. Якщо цього не зробити, кредитор може звернутися до іншого виконавця, і все повториться знову: постанова, арешт рахунків, майна, списання коштів.

Як відмінити постанову приватного виконавця Дорошкевич Віра Леонідівна?