Як відбувається списання відсотків МФО?

Все більше мікрофінансових організацій пропонують своїм позичальникам закрити борги на вигідних умовах, наприклад, за тіло позики. Воєнний стан поставив на паузу позасудову можливість вибити борг з позичальника через вчинення виконавчого напису. А подавати в суд на боржника, кредитору не завжди вигідно, особливо, коли мова йде про невеликі суми позики.
Яким чином можна списати борг повністю або частково?

1. Списання відсотків. МФО можуть піти на такий крок і дозволити позичальнику закрити кредит, сплативши лише ту суму, яку він отримав в позику. Подбайте лише про те, щоб отримати від МФО гарантійний лист або довідку про відсутність заборгованості, щоб мати доказ припинення кредитних відносин. Бувають випадки, коли позичальник думає, що закрив кредит за тіло, а з часом отримує вимогу повернути борг вже від нового кредитора, який викупив право вимоги. Так от, гарантійний лист стане своєрідним підстрахуванням від повторної вимоги повернути кошти.

2. Списання боргу. Це виняткова міра, на яку кредитор йде лише у безвихідних випадках: смерть позичальника, втрата працездатності та відсутність майна, на яке можна було б звернути стягнення. Також списати борг можна через процедуру банкрутства фізичної особи, але це доцільно лише до великих сум боргу (понад 200 тис. грн), адже ця процедура платна і тягне негативні наслідки для боржника, які полягають в подальшій можливості бути споживачем фінансових послуг.

3. Списання штрафних санкцій. Хоча в період дії карантину та воєнного стану штраф та пеню за невчасну сплату кредиту нараховувати не можна, це не означає, що кредитор не буде їх нараховувати. Тому, якщо МФО подасть до суду, боржнику потрібно вказати на незаконність нарахувань.

4. Закриття справи про стягнення боргу через закінчення строків позовної давності. Якщо кредитор в судовому порядку вимагає повернути борг, право вимоги за яким виникло більше ніж 3 роки тому – потрібно подати клопотання, в якому попросити суд застосувати правило позовної давності та закрити справу.

Тіло споживчого кредиту, який позичальник бере в МФО, як правило, становить невелику частину від загального розміру боргу, тому для боржника є вигідним такий варіант як списання відсотків. МФО не можуть нараховувати неустойку поки триває війна, а нараховувати додаткові платежі й додавати їх до суми заборгованості у – взагалі заборонено законом. Отже, якщо вдасться списати відсотки – то нічого крім тіла кредиту, кредитор більше не може вимагати.

Як відбувається списання відсотків МФО?