Як відбувається оскарження та анулювання арештів накладених на майно?

Право власності має бути непорушним. Проте, закон встановлює випадки, коли власник може бути обмежений у своїх правах. Такі обмеження, як правило, тимчасові й спрямовані на встановлення справедливості.
Арешт на майно може бути накладений судом або виконавцем у таких випадках:

– кредитор подав позов до суду про стягнення боргу. Для того, щоб боржник не зміг продати чи переписати на когось майно, кредитор може просити суд накласти заборону для боржника розпоряджатися своїм майном;

– після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, приватний виконавець накладає арешт на кошти та іншу власність боржника. Якщо позичальник добровільно не повертає борг, виконавець стягує його в примусовому порядку.

Оскарження та анулювання арештів накладених на майно доцільне в таких випадках:

– виконавче провадження закінчилося, а знімати арешт виконавець не поспішає. Сюди також можна віднести випадки, коли виконавчий документ був повернутий кредитору без виконання;

– виконавець наклав арешт такі на рахунки: зарплатний, пенсійний, стипендіальний, соціальний. Для оскарження Вам знадобиться довідка з банку про цільове призначення коштів на рахунку;

– коли сума боргу значно менша, ніж вартість майна, на яке було накладений арешт. Умовно кажучи, якщо борг 5 тис. грн, а арешт наклали на квартиру.

Випадки, коли виконавець повинен зняти арешт з власності позичальника вказані у статті 59 Закону України “Про виконавче провадження”. У всіх інших випадках, оскарження та анулювання арештів накладених на майно найкраще здійснювати в судовому порядку.

Додатково можна підготувати заяву на ім’я керівника органу ДВС. Скоріше за все, вам відмовлять у задоволені заяви, тоді цю відмову можна додати до судової скарги.

Як відбувається оскарження та анулювання арештів накладених на майно?