Як відбувається арешт рахунків виконавчою службою?

На першому етапі виконавчого провадження по кредиту, виконавець з’ясовує чи має він повноваження приймати заяву від стягувача, чи підвідомча вона йому територіально, чи правильно оформлений виконавчий документ. Якщо все добре, далі він виносить постанову про відкриття провадження.

Основна задача виконавця – виконати документ, який до нього потрапив. Це логічно. Для цього, йому закон надає повноваження застосовувати заходи примусового виконання. Серед них – арешт рахунків виконавчою службою.

Після винесення постанови про відкриття провадження, виконавець розсилає в банки запити. Це потрібно для того, щоб встановити чи є в боржника відкриті рахунки та кошти на них. Листування відбувається оперативно, через Автоматизовану систему виконавчих проваджень. Отримавши відповідь від банку, виконавець одразу формує постанову, якою накладає арешт на рахунки.

В умовах воєнного стану, банківська система пішла на зустріч боржникам. Тимчасово дозволили користуватися коштами з арештованих рахунків. Але ця поблажка не стосується позичальників, що заборгували 100 тис. грн та більше.

Якщо у вас є арештований рахунок, але ви можете користуватися коштами, рекомендуємо використати цей період для того, щоб скасувати виконавчий документ. Адже, після закінчення воєнного стану – кошти на рахунках знову будуть не доступні.

Як відбувається арешт рахунків виконавчою службою?