Як скасувати виконавчий напис нотаріуса через суд?

Нотаріус вчиняє виконавчий напис в інтересах кредитора. Тому, подавати в суд ми будемо на кредитора. Нотаріус теж буде учасником процесу, але як третя сторона.

Підстави для скасування виконавчого напису на кредитних угодах є завжди, тому доцільніше говорити не про те чи можна, а про те як скасувати виконавчий напис нотаріуса через суд.

Давайте трохи детальніше зупинимося на основних моментах:

1. Підготуйте позов. В шапці позовної заяви потрібно заначити хто є сторонами справи. Позивачем буде боржник, відповідачем: банк, МФО чи колектор, третіми сторонами: нотаріус та приватний виконавець.

2. По суті, виконавчий напис нотаріуса є підтвердженням того, що виникла безспірна заборгованість. Тому, якщо боржник не згоден з розміром боргу – це вже причина для скасування напису.

3. Основою для відміни виконавчих написів як правило є те, що нотаріус порушує формальні вимоги до цієї нотаріальної дії: не звертає увагу на те, що не можна вчиняти напис на договорі, який не був завірений в нотаріуса в момент укладення.

Виконавчий напис нотаріуса є достатнім для виконавця, щоб почати процедуру примусового виконання.

Тому, важливо, щоб суд наклав заборону на здійснення виконавцем заходів щодо погашення боргу на той період, доки триватиме процедура скасування напису. Така заборона накладається на підставі заяви про забезпечення позову. Її варто подавати разом із позовною заявою.

Як скасувати виконавчий напис нотаріуса через суд?