Як скасувати постанову приватного виконавця Юхименко Ольги Леонідівни?

Коли кредитор обирає позасудовий варіант стягнути борг з боржника – останній про це, як правило, нічого не знає. Адже нотаріус не викликає сторони при вчиненні виконавчого напису, а лише здійснює фактичну перевірку на підставі документів, поданих кредитором. Саме на цьому етапі виникає “зручна” для кредитора адреса.

Для чого вона потрібна, ця вигадана адреса? Для того, щоб звернутися до потрібного приватного виконавця.

Примусове виконання рішень про стягнення боргу прив’язане до місця проживання чи перебування боржника. Це створює умови для того, щоб боржник брав участь у виконавчому провадженні, міг ознайомлюватися з матеріалами справи, та взагалі тримати зв’язок з виконавцем. Адже, метою виконавчого провадження – є максимально ефективне виконання рішення суду або виконавчого напису нотаріуса. Отже, законом встановлено, що приватний виконавець може приймати виконавчі документи, які підлягають виконанню в межах його округу.

У випадку, коли приватний виконавець Юхименко Ольга Леонідівна розпочинає провадження – то виконавчим округом на який поширюється її компетенція є місто Київ. Це означає, що вона може відкривати виконавче провадження лише тоді, коли боржник проживає, або його майно розташоване в межах цього округу.

Щоб скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження через порушення правил територіальної юрисдикції, потрібно подати позов до адміністративного суду. В позові просити визнати протиправною та скасувати відповідну постанову.

Приватна виконавиця буде пояснювати свої дії тим, що за законом не зобов’язана перевіряти справжнє місце проживання боржника. У виконавчому написі зазначено дві адреси, одна з них знаходиться таки в межах її округу.

Але судова практика в подібних спорах на стороні боржника. Річ утім, що ця друга адреса ніякими доказами не підтверджується, тоді як перша зазначена в самому кредитному договорі. Крім того, у виконавиці є три дні, щоб прийняти рішення чи має вона право розпочинати провадження. За цей час у неї є всі ресурси аби встановити місце проживання боржника.

Як скасувати постанову приватного виконавця Юхименко Ольги Леонідівни?