Як скасувати дії приватного виконавця Теличко Віктора Анатолійовича?

Приватний виконавець має право розпочинати провадження лише за місцем проживання боржника, а якщо воно невідоме, то можна за місцем знаходження майна боржника. Це означає, що Теличко Віктор Анатолійович повинен повернути кредитору виконавчий документ без виконання, якщо боржник не проживає у Дніпропетровській області чи в місті Дніпро. Саме цей регіон є округом діяльності для Віктора Анатолійовича.

У випадку, якщо приватний виконавець порушив право про місце початку виконавчого провадження, боржник може скасувати постанову про його початок. Для цього необхідно подати позов до адміністративного суду та визнати дії виконавця протиправними.

На захист своєї позиції, Теличко Віктор Анатолійович може наводити аргументи, що у виконавчому документі є декілька актуальних адрес боржника і він не зобов’язаний перевіряти, яка з них справжня. Звідки з’являється ця друга адреса?

Коли кредитор звертається до нотаріуса за виконавчим написом, то у заяві може вказати ще одну “зручну” адресу місця проживання боржника. Як правило, кредитор вже знає до якого приватного виконавця буде звертатися, тому й адреса ця невипадкова.

Боржнику потрібно додати докази того, що він за зазначеною адресою не проживає, і ніколи не проживав, тому Теличко Віктор Анатолійович допустився помилки, коли прийняв заяву від кредитора.

Після того, як суд скасує постанову про відкриття виконавчого провадження, всі дії, які виконавець встиг здійснити втратять правову підставу. Кредитор може повторно звернутися вже до іншого виконавця, щоб знову почати провадження, тому ми рекомендуємо паралельно пробувати скасувати виконавчий документ: судове рішення чи виконавчий напис нотаріуса.

Як скасувати дії приватного виконавця Теличко Віктора Анатолійовича?