Як скасувати дії приватного виконавця Проценка Дмитра Юрійовича?

Чи може приватний виконавець відмовити кредитору і не прийняти від нього заяву та виконавчий документ? Звичайно може. Наприклад, у випадку коли Проценко Дмитро Юрійович отримає заяву про стягнення боргу з боржника, який живе у Київській області, він не тільки може, він повинен повернути цю заяву без виконання. Кожен приватний виконавець має округ своєї діяльності. Дмитро Юрійович працює у Запорізькій області, отже може вести справи відносно боржників по кредитах, які проживають у цій області.

Якщо приватний виконавець допустив порушення правила територіальної юрисдикції, боржник може звернутися в адміністративний суд та просити скасувати постанову, якою було розпочате виконавче провадження. Скасування постанови призведе до закриття виконавчого провадження, а отже, якщо Проценко Дмитро Юрійович встиг здійснити якісь дії, направлені на виконання напису нотаріуса, то всі ці дії не матимуть сили.

У таких справах є одна хитрість, на яку йдуть кредитори. У заяві про відкриття провадження, вони можуть вказати невірну адресу боржника. Тоді виконавець у суді стане доводити, що не зобов’язаний перевіряти такі дані, проте це не зовсім так. Метою виконавчого провадження є ефективне виконання рішення суду чи посадової особи, і виконавець повинен пересвідчитись, що здатен забезпечити цю ефективність. Якщо у матеріалах провадження є непевність стосовно адреси, то виконавець мав би здійснити перевірку.

Паралельно з адміністративним позовом до виконавця, рекомендуємо подавати позов до місцевого суду. В цьому позові потрібно просити визнати виконавчий напис нотаріуса таким. що не підлягає виконанню. Відповідачем потрібно вказувати кредитора.

Таким чином, кредитор втратить можливість подавати вчинений виконавчий напис не тільки Проценку Дмитру Юрійовичу, але й будь-якому іншому виконавцю.

Як скасувати дії приватного виконавця Проценка Дмитра Юрійовича?