Як скасувати дії приватного виконавця Ніколаєнко Ігоря Романовича?

Якщо здійснити простий пошук в судовому реєстрі за реквізитами “Ніколаєнко Ігор Романович”, то більшість справ, в яких фігурує цей приватний виконавець пов’язані зі скасуванням виконавчого напису нотаріуса. Виконавець у цих справах проходить як третя особа.

Коли кредитор подає приватному виконавцю виконавчий напис нотаріуса, то виконавець не має повноважень перевіряти чи не порушив нотаріус правил вчинення цієї нотаріальної дії. Тому, щоб скасувати всі дії, які вчинив приватний виконавець Ніколаєнко Ігор Романович, – боржнику потрібно подати позов до місцевого суду для відміни виконавчого напису.

Такий позов можна подавати навіть якщо з рахунків боржника вже була списана частина боргу. Основне, на що потрібно орієнтуватися, то це чи не мило 3 роки з того моменту, як боржник дізнався про існування виконавчого напису.

У суді боржнику потрібно довести, що між ним та кредитором існував спір про розмір боргу. Для цього достатньо попросити суд витребувати від нотаріуса документи, на підставі яких він прийняв рішення, що в цій ситуації вчиняти виконавчий напис було доцільно. Такими документами мають бути виписки з особового рахунку боржника, оформлені відповідно до бухгалтерських правил.

Якщо розмір боргу справді є безспірним, що буває вкрай рідко, є ще одна підстава для скасування виконавчого напису: коли нотаріус ставить виконавчий напис на кредитній угоді без нотаріального посвідчення. Це найчастіше порушення, адже нотаріуси свідомо перевищують свої повноваження при вчиненні виконавчих написів в кредитних спорах.

Отже, якщо скасувати в суді виконавчий напис, то всі дії приватного виконавця втратять підставу і теж будуть скасовані.

Як скасувати дії приватного виконавця Ніколаєнко Ігоря Романовича?