Як правильно реагувати на смс від колектора k kapital?

“Інспектор виїхав за адресою реєстрації. У Вас 15 хвилин сплатити борг” – такого або схожого змісту смс-повідомлення отримують боржники. Відправник – k kapital, офіційно ТОВ “Кредит Капітал”. Це колекторська компанія. А значить, що банк або МФО “продав” їм вашу заборгованість по кредиту.

Мета таких смс – посилити страх у боржника, щоб змусити платити стільки, скільки скажуть. Особливістю роботи цього колектора є донарахування всіх можливих і неможливих відсотків, штрафних санкцій вже після отримання права вимоги за кредитом. Як наслідок: борг росте щодня.

Що говорить закон про колекторів:

1. Формат смс-повідомлень дозволено використовувати для взаємодії з боржником.

2. Зміст таких повідомлень не повинен вводити позичальника в оману, наприклад щодо розмірів боргу, щодо факту передачі справи до суду, застосування заходів кримінального переслідування за шахрайські дії, якщо насправді цього не відбувається.

3. Внаслідок взаємодії через текстове повідомлення, боржнику має бути повідомлена змістовна інформація про кредит: його розмір, відсотки, розмір комісії, порядок сплати. Все інше – завжди ігноруйте.

k kapital якраз часто використовують заборонені формулювання. Якщо ви отримали від них повідомлення, не панікуйте. Ігноруйте розсилку. А якщо все ж хочете погасити борг, та не погоджуєтесь з шаленими відсотками – домовляйтесь про його реструктуризацію. Це може бути довгий процес, але воно того варто. Тому що в поверненні позики зацікавлені обидві сторони.

Як правильно реагувати на смс від колектора k kapital?