Як позбутися від кредитних боргів?

Не станемо запевняти, що кредитні борги можна закрити легко та швидко. Навпаки, у всіх фінансових спорах потрібно бути максимально уважним та витримати юридичні процедури. Бувають ситуації, коли боржник думає, що повертає борг добровільно, але через відсутність належної фіксації цього факту, кредитор вчиняє виконавчий напис у нотаріуса, або пробує стягнути борг через суд.

Декілька порад про те, як позбутися кредитних боргів:

1. Борг є, але кредитор втратив право стягнути цей борг через суд. Така ситуація може статися, коли минув строк позовної давності. Для повернення кредиту та відсотків цей строк становить 3 роки з моменту прострочення, а для оплати пені та штрафу – 1 рік з моменту їх нарахування. Боржнику не варто самостійно ініціювати судовий процес, а от коли кредитор подасть до суду – потрібно оперативно написати заяву, в якій просити суд застосувати правило про позовну давність.

2. Зробити перерахунки: буває так, що кредитор досить зловживає своїм становищем і боржник давно вже все виплатив.

3. Якщо є виконавчий напис по кредиту, потрібно його анулювати. Це відбувається в судовому порядку. Важливо: боржник позивається до кредитора, а не до нотаріуса, який вчинив напис. Ця процедура в 99,9% випадків – успішна для боржника. Але якщо не довести незаконність напису, він і далі буде підставою для того, щоб списувати кошти з боржника.

Як позбутися кредитних боргів, коли у боржника немає перспективи їх погашення? Тут ніякі перемовини з кредитором не допоможуть. Лише час та юридичний аналіз проблемних місць у кредитному договорі.

Як позбутися від кредитних боргів?