Як оскаржити рішення апеляційного суду?

Після того, як боржник подав апеляцію на рішення місцевого суду про стягнення боргу, в нього залишається лише одна можливість для подальшого оскарження. Касація. Але не всі справи можуть бути розглянуті касаційним судом. Це можливо лише, якщо існують умови для такого оскарження. Вони визначені в Цивільному процесуальному кодексі України. Розглянемо їх детальніше далі.

Як оскаржити рішення апеляційного суду у кредитних справах:

1. Обгрунтувати у касаційній скарзі яким чином попередні суди порушили норми права. Таке порушення може полягати у тому, що суд не правильно застосував конкретні закони, що регулюють кредитні правовідносини, або порушив процедуру прийняття рішення.

2. Якщо є висновок Верховного суду України по схожій ситуації, але апеляційний суд його не застосував, то потрібно на це вказати у заяві.

3. Якщо на ваш погляд, потрібно відступити від тієї судової практики, яка склалася у подібних правовідносинах, то в касаційній скарзі потрібно це обгрунтувати.

4. У боржника є 30 днів, щоб подати касаційну скаргу.

5. Скаргу потрібно додавати безпосередньо у Верховний суд.

Ще один важливий момент: всі докази на свою користь, боржник повинен подати ще під час розгляду справи в суді першої інстанції. Якщо спростити, то відповідь на питання про те, як оскаржити рішення апеляційного суду – це більше про те, щоб знайти та довести помилки в роботі суду. Всі ж претензії до кредитора мають бути заявлені відразу.

Розгляд кредитного спору в апеляційному суді – є ключовим для багатьох боржників, адже подальше оскарження доступне за умови, якщо справа не є малозначною.

Як це визначити? Як правило, висновок щодо віднесення справи до категорії малозначних приймає ще суд першої інстанції. У будь-якому разі, якщо сума боргу менша ніж 250 розмірів прожиткового мінімуму (на кінець 2022 року йдеться про суму в пів мільйона гривень), то в праві касаційного оскарження може бути відмовлено.

Хоча, коли йдеться про юридичні процедури, завжди є винятки з правила. І чи вдасться застосувати ці винятки під конкретну ситуацію мона сказати лише після грунтовного дослідження всіх обставин конкретного спору.

Як оскаржити рішення апеляційного суду?