Як не платити кредит?

Кредитні правовідносини – це договірні правовідносини. Значить в їх основі лежить договір, який потрібно виконувати. Але іноді це неможливо. Причина може бути не тільки в тому, що позичальник не має чим платити, а й в тому, що деякі умови договору ставлять позичальника в невигідне становище. Наприклад, коли кредит із 3 тис. грн через прострочення перетворюється в 50 тис. грн.
Для стягнення таких шалених відсотків, колектор рідко звертається до суду. Хоча не виключено. Все ж частіше з цією метою він вчиняє виконавчий напис у нотаріуса. Цього досить, щоб розпочати виконавче провадження.

Позичальник в такому разі повинен почати процедуру оскарження виконавчого напису у суді. Це єдиний надійний варіант як не платити кредит, коли рішення нотаріуса вже у виконавчій службі.

В більшості випадків, виконавчі написи вчиняються з порушеннями. Адже, здійснювати їх можна лише відносно безспірної заборгованості. Остання має бути підтверджена документами. Які це мають бути документи – передбачено спеціальним Переліком, який затверджено постановою КМУ від 29.06.1999 №1172. Так от, саме в цьому Переліку і вказано, що виконавчий напис можна вчиняти тільки на нотаріально посвідченому договорі, до якого треба подати ще й первинні бухгалтерські документи на підтвердження, що позичальник справді прострочив платіж.

Крім скасування виконавчого напису нотаріуса, ще одним способом законно не платити є застосування строків позовної давності. Коли колектор хоче стягнути борг через суд, але з моменту виникнення цього боргу закінчилося 3 роки, боржник повинен подати клопотання про закриття справи із застосуванням строків давності. Маємо ситуацію, коли борг фактично залишається, але примусово стягнути його колектор не зможе.

Існують і складніші варіанти, як-от визнання договору недійсним. Але рішення про те, чи доцільно їх застосовувати краще довірити адвокату, який спеціалізується на кредитних справах!

Як не платити кредит?