Як часто колектори подають до суду?

Після того, як колектор викупив борг, він стає новим кредитором, а отже напряму зацікавлений у тому, щоб позичальник все повернув. Як часто колектори подають до суду, потрібно дивитися по кожному колектору окремо. Для цього можна здійснити просту перевірку на сайті судової влади. Оберіть на сайті вкладку “стан розгляду справ”. У віконечку, яке відкриється, знайдіть графу “сторона у справі” і введіть назву вашого кредитора. Якщо реквізити введені правильно, у результаті пошуку ви побачите, в яких судових процесах та як часто бере участь конкретний колектор.

Ще один спосіб перевірити успішність для колектора судових процесів, – зайти в Єдиний державний реєстр судових рішень. Він є у вільному доступі. Але перед початком роботи з реєстром, почитайте правила пошуку, щоб вони відповідали вашому запиту.

З’ясувати як часто колектори подають до суду допоможе аналіз їхніх методів роботи:

● на перших етапах колектори намагаються змусити боржника заплатити борг добровільно;

● можуть вчинити виконавчий напис у нотаріуса. Тоді звертатися до суду не потрібно, адже виконавчий напис має силу виконавчого документа.

Колектори йдуть до суду, як правило тоді, коли попередні методи не принесли результату. судовий розгляд для колектора – це не гарантований успіх.

В деяких випадках, боржник може закрити справу у суді (через строки, через перерахунок боргу, коли виявиться, що він вже сплачений), або домогтися зменшення суми до оплати (невірне нарахування штрафних санкцій, нарахування додаткових платежів, що не передбачені у договорі).

Як часто колектори подають до суду?