Як антиколектор може допомогти закрити виконавче провадження по кредиту?

В більшості випадків, методи роботи колекторів незаконні. Усі нічні дзвінки, шантажування родичів, непристойні фотоколажі, погрози – поза межами їх законних можливостей!
До липня 2021 року поняття колектор в законодавстві України не існувало. Нині це поняття вже визначене. Колектор належить до кола суб’єктів кредитних правовідносин. І це на краще для боржників. Адже раніше чітких правил взаємодії позичальника та кредитора/колектора не було прописано, як і відповідальності останніх. Тому, не було і визначено законного механізму боротьби з ними. А вони часто використовували маніпулятивні дії. Досі використовують.

Якщо ви потрапили у складну ситуацію, пов’язану з колекторами, то розібратися в ній допоможе антиколектор, тобто адвокат з проблемної заборгованості. Адже, відповідно до закону максимум, що можуть зробити колектори, то це зателефонувати вам у робочий час і чемно нагадати про заборгованість. Всі інші спірні питання та стягнення заборгованості нехай ініціюють через суд. Хоча, не виключено, що колектори оберуть легший шлях: вчинення виконавчого напису нотаріуса безпосередньо на кредитній угоді. З цим написом можна одразу звертатися до приватного виконавця.

Виконавець в такому разі:

– відкриває виконавче провадження;
– накладає арешт на майно та рахунки боржника;
– отримує в банках інформацію про реквізити рахунків позичальника та залишок коштів на них;
– подає в банк розпорядження про списання коштів.

Що робити в такому випадку?

1. Позиватися до суду з вимогою визнати виконавчий напис нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
2. Звертатися до НБУ зі скаргою на дії колекторів.
3. Написати скаргу Уповноваженому з прав людини: просити провести розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.
4. Звертатися до Нацполіції з заявою про вчинення злочину, адже часто дії колекторів можуть містити його склад (шахрайство, вимагання, інше).

Саме в цьому вам допоможе антиколектор. Він проаналізує ситуацію, що сталася, підготує потрібні документи аби закрити виконавче провадження по кредиту та притягнути винних осіб до відповідальності.