Виконавчий напис нотаріуса та МФО

Відкрити виконавче провадження і запустити процес примусового стягнення боргу з позичальника можна і без суду. Для цього існує виконавчий напис нотаріуса. Ця процедура швидка і більш проста, у порівнянні з судовим процесом. Особливість в тому, що навіть коли виконавчий напис вчинено з порушенням закону, він буде обов’язковим до виконання аж до моменту, коли боржник скасує його дію через суд.

Що може стати підставою для відміни дії виконавчого напису нотаріуса?

1. Існування спору про розмір боргу. Нотаріус здійснює формальну перевірку кредитного договору, і йому може бути невідома інформація про завищений розрахунок заборгованості. Його задача – підтвердити право кредитодавця повернути позичену суму, але боржник так само має право на захист своїх прав. Для цього передбачена можливість визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню у судовому порядку.

2. Неналежне підтвердження кредитором розміру боргу. Ніякі довідки, листи від банку, таблички не підтверджують розмір боргу. Для цього потрібно пред’явити виписки з особового рахунку боржника.

3. Порушення нотаріусом формальної процедури: наприклад, вчинення виконавчого напису після спливу трьох років після виникнення права вимоги або на нотаріально не посвідченому договорі кредитування.

Судовий процес потребує багато часу та коштів, і для кредитора він може бути невигідним ще й через відсутність доказів, які б дали йому можливість розраховувати на перемогу. Саме тому, виконавчий напис нотаріуса та МФО – нерозривно пов’язані поняття. Вчиняючи навіть незаконний виконавчий напис, кредитор нічого не втрачає. А якщо боржник обирає пасивну поведінку і не оспорює цю нотаріальну дію, то кредитор тільки виграє.

Виконавчий напис нотаріуса та МФО