Виконавчий напис нотаріуса по кредиту: як скасувати?

Виконавчий напис – альтернатива судовому стягненню прострочення платежів за кредитом. Накладають такі написи нотаріуси безпосередньо на документах, на підставі яких виникла заборгованість: на кредитних договорах, договорах позики, укладених з МФО. Для кредитора такий варіант є швидшим та дешевшим, а для недобросовісного кредитора це ще й варіант для махінацій з сумами боргу. Головна умова для вчинення виконавчого напису нотаріуса – це безспірна заборгованість.

Крім того, нотаріус має дотримуватися формальної, чітко визначеної процедури його вчинення. Недотримання цих умов може стати підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Основні кроки, потрібні для того, щоб скасувати виконавчий напис нотаріуса по кредиту:

1. Підготувати позовну заяву до суду, в якій відповідачем вказати кредитора, а нотаріуса та виконавця – третіми особами.

2. Якщо стягнення відбувається за іпотечним договором, то за тридцять днів до того, як було вчинено виконавчий напис нотаріуса, кредитор мав надіслати боржнику письмову вимогу повернути борг.

3. Додати докази неправомірності вчинення виконавчого напису нотаріуса. Заперечувати можна як з підстав порушення нотаріусом формальної процедури, так і через неправильний або помилковий розрахунок кредитором розміру заборгованості.

4. Разом із позовною заявою подати заяву про забезпечення позову шляхом накладення заборони виконавцю вчиняти будь-які дії зі стягнення боргу поки триватиме процес.

5. Якщо виграли справу – звернутися до виконавця із заявою про закриття провадження та зняття арешту з рахунків, майна.

6. Якщо частина коштів вже була списана – із заявою про повернення списаних грошових коштів.

Після отримання виконавчого напису нотаріуса, у кредитора є три роки, аби звернутися до виконавця. Як правило, вони з цим не затягують. І тоді події починають розвиватися дуже швидко: арешт на все майно і рахунки, списання коштів без згоди та відома боржника. Тому, не варто зволікати з оскарженням виконавчого напису. Тільки так можна захистити свої права.