Виконавче провадження про стягнення заборгованості

Виконавчий напис нотаріуса дійсний три роки. Це означає, що саме протягом цього строку кредитор має право подати заяву виконавцю, щоб почати примусове стягнення боргу. Але так само кредитор має право не чекати, і піти до виконавця вже на наступний день.

Виконавче провадження про стягнення заборгованості може стати справжнім сюрпризом для позичальника. Це можливо тому, що нотаріус не зобов’язаний повідомляти позичальника про те, що вчинив виконавчий напис.

Початок. Виконавче провадження починається з винесення відповідної постанови.

Заходи примусового виконання. На цьому етапі, виконавець може накласти арешт на рахунки та майно боржника; здійснювати заходи розшуку боржника; просити суд обмежити боржнику право покидати країну тощо.

Закінчення. Виконавче провадження про стягнення заборгованості закривається у випадку, якщо:

● боржник повністю повернув борг та витрати виконавчого провадження;
● закінчились строки. Протягом трьох років не вдалося стягнути з боржника борг. Але ці строки можуть зупинятися, поновлюватися, тому тут немає універсального алгоритму, який підійде для всіх, щоб з’ясувати чи є підстави сподіватися на закриття за строками давності;
● боржник оскаржив рішення суду чи напис нотаріуса.

Іноді боржники думають, що коли їхнє кредитне питання вже на стадії виконавчого провадження, то нічого не можна зробити. Але це не так.

Ми маємо успішні приклади скасування виконавчих написів і повернення боржникам тих сум, які були безпідставно з них стягнуті. Чекаємо Вас на консультацію!

Виконавче провадження про стягнення заборгованості