Відмова колекторам в заміні сторони виконавчого провадження: правові особливості

Коли позичальник отримує позику в банку чи МФО, – то це не означає, що йому не доведеться мати справу з іншими фінансовими організаціями. Проблемні борги можуть бути продані колекторам. Хоча, навіть якщо позичальник вчасно все сплачує, банк може, наприклад, почати процедуру ліквідації. Тоді, всі кредити він теж продасть фінансовим установам, які мають відповідну ліцензію. По одному й тому ж кредиту, кредитор може змінюватися хоч 10 разів.

Зміна кредитора не означає, що він може встановлювати додаткові умови виплати кредиту. Якщо процедура купівлі-продажу боргу відповідає закону, то на боржника цей факт ніяким чином не повинен впливати.

Візьмемо до прикладу ситуацію, коли кредитний спір вже перебуває на виконанні у приватного виконавця, а кредитор змінився. Для того, щоб новий кредитор офіційно вступив у справу, він повинен подати заяву до суду. Тобто виконавець самостійно не розв’язує це питання.

Відмова колекторам в заміні сторони виконавчого провадження можлива у випадках:

– коли немає підтвердження, що вони дійсно є правонаступниками попереднього кредитора. Наприклад, коли вони уклали договір у неналежній формі, або з договору не випливає їхнє право врегульовувати заборгованість;

– закінчилися строки. Як ми писали вище, кредитор по кредиту може змінюватися хоч 10 разів, але ця зміна має юридичну силу щодо боржника лише в тому випадку, якщо не минуло 3 роки з моменту першого виникнення права вимоги (з моменту прострочення сплати).

Якщо колектор подав заяву про заміну сторони виконавчого провадження, то суд повідомить про це боржника. Проте, неявка сторін на розгляд цього питання не зашкодить суду вирішити його самостійно.

Відмова колекторам в заміні сторони виконавчого провадження: правові особливості