В яких випадках необхідно подавати зустрічний позов по кредитному спору?

Перш ніж звертати до виконавчої служби або приватного виконавця, банк чи МФО повинні отримати виконавчий документ. В кредитних спорах, це або виконавчий напис нотаріуса, або рішення суду.
Якщо кредитор подав до суду, то після відкриття провадження у справі, боржник може подати відзив на його позов. Це ніби як пояснення своєї позиції. Замість відзиву, боржник може подати зустрічний позов у той самий строк, який суд встановив для подачі відзиву.

Мета подачі зустрічного позову: захисти права боржника від неправомірних вимог кредитора. Зустрічний позов по кредитному спору потрібен, щоб зменшити розмір боргу, визнати договір недійсним повністю, або в окремій частині.

По суті зустрічний позов – це конкретні вимоги боржника. Він має бути оформлений відповідно до того, як оформляється позовна заява. Всі доводи треба підкріпити доказами та вказати посилання на актуальні норми права і судову практику в схожих справах.

Зустрічний позов по кредитному спору найчастіше подається у випадку визнання недійсними окремих положень договору. Так, кредитор не має права встановлювати додаткові платежі за обслуговування договору. Якщо в договір включені такі пункти, їх можна оскаржити, подавши зустрічний позов.

В яких випадках необхідно подавати зустрічний позов по кредитному спору?