ТОВ “Фінансова компанія “Ірбіс” – ТОВ “Зубр Капітал” – ТОВ “Внутрішня виконавча служба” – хто наступний?

Кредитні правовідносини мають таку особливість: з моменту отримання кредиту й до моменту його повернення кредитор може змінюватися не один раз. Кожен перехід права вимоги повинен підтверджуватися відповідним договором. Під час вирішення справи про стягнення боргу у суді, кредитор повинен надати документальне підтвердження усіх переходів права вимоги, щоб цей перехід можна було чітко простежити.

ТОВ “Внутрішня виконавча служба” позиціонує себе як така, що надає повний цикл послуг із врегулювання проблемної заборгованості. Проте, використання у розсилці боржникам таких формулювань як: “якщо ви не заплатите запропоновану суму, вона збільшиться автоматично та може бути стягнена у примусовому порядку шляхом виконавчого провадження”, “якщо ви не сплатите запропоновану суму до вищесказаної дати чи не вийдете на зв’язок з Новим кредитором, кредитор буде змушений направити позов до суду” свідчить про те, що ніяких повноважень вимагати повернути борг, ця служба не має.

В листі одному з наших клієнтів є згадка про те, що ніби-то ТОВ “Зубр Капітал” надали доручення Внутрішній виконавчій службі стягнути кредитну заборгованість. До того ж пропозиція дуже заманлива: замість майже 24 тис. грн просять заплатити лише 7 тис. грн, але зробити це потрібно ледь не на вчора. Проте, ніяких гарантій того, що кредит дійсно закриють у боржника немає. Тому сплачувати будь-яку суму незрозуміло кому – це займатися благодійністю на користь колекторів.

Також в листі є посилання на ТОВ “Фінансова компанія “Ірбіс”, яка ніби-то є попереднім кредитором, що передала право вимоги Зубр Капіталу. Але простежити, хто є первинним кредитором і коли був укладений договір з таких листів – неможливо.

Всі питання по суті спору кредитор може вирішити в суді, але іноді робити це йому не вигідно: кредит продавали багато разів, і простежити цей ланцюжок неможливо; минули строки позовної давності; відсутні оригінали документів.

ТОВ “Фінансова компанія “Ірбіс” – ТОВ “Зубр Капітал” – ТОВ “Внутрішня виконавча служба” – хто наступний?