Телефонують колектори по чужому кредиту, куди скаржитися?

Якщо Ви не брали кредит, але колектор Вам телефонує з проханням передати якусь інформацію боржнику, то Ви в цих кредитних правовідносинах виступаєте як третя особа. Правила взаємодії кредитора чи колектора з третіми особами записані в законі “Про споживче кредитування”. З цих правил можна виділити такі основні:

1. Якщо позичальник вказав дані сторонньої особи без її згоди – колектор не має підстав телефонувати. Обов’язково потрібно отримати згоду третьої особи на взаємодію. Плюс в договорі повинно бути зазначено, що кредитор має право взаємодіяти з третіми особами з метою врегулювання заборгованості.

2. Мета спілкування колектора та третьої особи – виключно передача інформації про необхідність повернення боргу.

3. Введення в оману, погрози, шантаж, залякування відповідальністю чи вимагання повернути борг замість боржника – поза законом.

4. Колектору заборонено телефонувати понад 2 рази на день, заборонено телефонувати у вихідні та інші неробочі дні.

5. Всі розмови колектор повинен записувати.

Скоріш за все, Ваш номер позичальник вказав як номер контактної особи, якщо Вам телефонують колектори по чужому кредиту. Куди скаржитися, якщо дзвінки від колектора перетворюються на справжній терор?

1. Нагляд за тим, щоб колектори дотримувалися правил етичної поведінки під час врегулювання заборгованості, покладено на НБУ.

2. Зберіть докази неправомірної поведінки (запишіть розмову).

3. Підготуйте Заяву до колектора то копію в Нацбанк про дотримання правил етичної комунікації. Фактично, це – скарга.

4. Нацбанк має повноваження виносити попередження колектору, або накладати штрафи за некоректну діяльність щодо врегулювання заборгованості.

Також, законодавство передбачає підстави, коли людина, яка давала згоду на обробку персональних даних, може письмово заборонити колектору виходити з нею на зв’язок. Зокрема, це такі випадки: лікування на стаціонарі (протягом всього періоду); інвалідність І групи; недієздатність чи обмежена дієздатність; перебування на службі в ЗСУ.

Щоб припинити контакт з колектором в цьому випадку, потрібно надіслати йому письмову заяву та додати до неї копії підтверджуючих документів.

Телефонують колектори по чужому кредиту, куди скаржитися?