Суд з МФО: Як не платити зайвого?

Взяв в кредит 2 тисячі – віддай 60 тисяч. Чи потрібно платити заборгованість, яка виросла більш ніж у 10, 20, 30 разів, якщо порівняти з сумою, яку ви отримали від МФО? Ні. Такі вимоги незаконні. А якщо суд з МФО неминучий?

Якщо мікрофінансова організація подала до суду про стягнення заборгованості за кредитом, боржник має врахувати наступне:

● Розрахунок заборгованості по кредиту, який додається до позову не підтверджує суму боргу. Належним підтвердженням можуть бути лише первинні касові документи, наприклад, виписки по картковому рахунку, фіскальні чеки.

● Попросіть суд витребувати у МФО оригінал кредитного договору: вчиненого у письмовій формі або електронного. Якщо йдеться про онлайн кредити, то часто кредитори подають в суд роздруківки чи копії таких договорів з мокрими печатками. Це не належна форма. На такому договорі має бути електронний цифровий підпис обох сторін, а не тільки позичальника.

● Часто кредитори маскують неустойку, вказуючи замість неї формулювання – підвищені відсотки, і продовжують їх нараховувати після закінчення дії договору. Такі додаткові нарахування можна спростувати в суді. Наприклад, посилатись на норми, що забороняють нараховувати неустойку в період дії карантину.

● Потрібно використовувати судову практику про те, що після закінчення строку дії договору заборонено нараховувати відсотки та неустойку за основною сумою боргу.

При спорах з МФО є випадки, коли можна взагалі не визнавати отримання коштів в якості кредиту. Але обирати таку позицію доцільно лише після того, коли будете впевнені, що кредитор не має належного підтвердження цього факту.