Суд з “МегаБанк”: як виграти?

Те, що нотаріус не повідомив боржника про вчинений виконавчий напис не є підставою для його скасування. А що ж тоді може бути підставою?

1. Відсутність документів, які підтверджують наявність прострочення платежів і безспірність боргу. Формально такі документи можуть бути додані кредитором, але потрібно звернути увагу на їх форму та зміст. Підтвердити розмір боргу можна лише документами, які оформлені відповідно до статті 9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”.

2. Виконавчий напис вчинено на нотаріально не посвідченому договорі кредиту. Ця підстава є універсальною для будь-якого спору щодо скасування виконавчого напису. Ні банки, ні МФО не мають практики додатково посвідчувати договори кредиту в нотаріуса. Як правило, договори вчиняються у простій письмовій формі. Це є достатнім для оформлення кредиту, але не достатнім для стягнення боргу по ньому через виконавчий напис нотаріуса.

3. Закінчення строку, в межах якого нотаріус мав право вчинити виконавчий напис. За загальним правилом – 3 роки з моменту виникнення прострочення чергового платежу або закінчення строку договору.

Коли мова йде про скасування виконавчого напису вчиненого за заявою представника МФО, то часто трапляється так, що цей самий представник в судове засідання не з’являється і відзиву на позов не подає. Особливістю судів з банками є те, що вони якраз намагаються активно брати участь в судовому процесі. Але це не завадить Вам скасувати незаконний виконавчий напис. Отже, якщо Ви маєте суд з МегаБанком, то ключ до успіху – в правильно вибраній стратегії захисту своїх інтересів!

Суд з “МегаБанк”: як виграти?