Суд з Альфа Банком: як виграти?

Взяли кредит у банку, є договір, кошти отримали, але на якомусь етапі виникла заборгованість. Все – цього достатньо для того, щоб банк подав до суду! Але в боржника все ще є шанс виграти справу. Під “виграти” ми розуміємо – або закрити її або зменшити розмір заборгованості.

Що може допомогти виграти суд з Альфа Банком?

1. Строки позовної давності. Якщо банк пропустив їх – можна просити закрити справу. В судовій практиці є різні підходи, як розраховувати строки. Це або 3 роки після закінчення дії договору, або 3 роки з моменту, коли Ви вперше порушили виплату. Обирайте той варіант, який Вам більше підходить і підкріпляйте свої аргументи відповідною судовою практикою.

2. Недостатня кількість доказів, або неналежні докази. Одного лише кредитного договору недостатньо. Мають бути ще й докази, якими підтверджується розмір боргу. Це можуть бути лише первинні документи, оформлені відповідно до вимог ст. 9 Закону “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”. Наприклад, виписки з особового рахунку боржника.

3. Зменшення суми боргу. Разом з відзивом на позов подавайте свій розрахунок заборгованості. Бажано, зроблений професійними аудиторами. Окремо можна просити зменшити розмір штрафних санкцій – наприклад, якщо вони нараховувалися в період дії карантину, або минув 1 рік з моменту настання обов’язку платити пеню.

4. Досудове врегулювання спору. Для споживчих кредитів діє правило, що вже після місяця прострочення – банк може вимагати достроково повернути всю суму боргу разом з відсотками. Але він може зробити це лише після процедури досудового врегулювання спору. Якщо не дотримано цієї процедури – попросіть суд задовольнити позов частково – лише в розмірі простроченого платежу та відсотків за ним.

Чи можна виграти суд з Альфа Банком? В деяких випадках – можна. Чи просто це зробити? Звичайно ні. Для початку варто проаналізувати ті документи, які банк подав до суду. І на підставі цього аналізу далі обирати спосіб захисту своїх прав. Найкраще в такому випадку заручитися підтримкою професіоналів!

Суд з Альфа Банком: як виграти?