Суд проти фінансової компанії “Женева”: на що варто звернути увагу?

Неповернутий борг по кредиту – це як бомба сповільненої дії! Ніколи напевно не знаєш, в який момент кредитор піде до суду. Але часто трапляється так, що таки не йде. Банки продають борги колекторам, наприклад, одна з таких – фінансова компанія “Женева”, остання отримує виконавчий напис нотаріуса і звертається з ним до приватного виконавця.

Боржник може взагалі про це все не знати, а про виконавче провадження дізнатися випадково. Наприклад, зайшовши одного разу в додаток Дія.

Що робити боржнику в такому випадку?

1. Виконавче провадження можна закрити або погасивши всю суму плюс 10% від неї виконавчий збір, або через суд. Ніяке листування з кредитором на цьому етапі не врятує. Потрібно подати до суду позов про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
2. Щоб не допустити накладення арешту на рахунки та майно, одночасно з вищевказаним позовом – подавайте заяву про його забезпечення шляхом заборони виконавцю вчиняти будь-які дії, направлені на стягнення боргу.

Перспективи судового розгляду для боржника:

Фінансова компанія “Женева”, як правило, звертається за виконавчим написом безпідставно, адже вчинятися такий напис можна лише на нотаріально засвідчених кредитних угодах. Був період, в який діяла норма про те, що нотаріуси можуть вчиняти виконавчий напис на кредитному договорі у простій письмовій формі. Але ця норма була визнана незаконною в судовому порядку. Не дивлячись на це, деякі нотаріуси далі продовжують вчиняти цю нотаріальну дію з явним порушенням.

Важливо також врахувати, що хоч виконавчі написи нотаріусів у своїй більшості або безпідставні, або незаконні, якщо їх не скасувати в судовому порядку – то доведеться платити. Адже визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню може лише суд, а ініціювати такий процес – лише боржник або його адвокат по кредитних спорах.

Суд проти фінансової компанії “Женева”: на що варто звернути увагу?