Стадії виконавчого провадження: як діяти кредитному боржнику?

З моменту початку виконавчого провадження і до моменту списання коштів може минути всього декілька днів. Комунікація виконавця та банків відбувається через автоматизовану систему виконавчого провадження. Тому, рекомендуємо боржникам не зволікати з оскарженням виконавчих документів по кредиту.

Умовно можна виділити такі стадії виконавчого провадження по кредиту:

1. Початок виконавчого провадження. Після отримання рішення суду про стягнення боргу, або виконавчого напису нотаріуса – кредитор звертається до виконавця із заявою про відкриття виконавчого провадження.

Зупинити виконавче провадження на цій стадії можна, якщо поновити строки на апеляційне оскарження, подати заяву про перегляд заочного рішення суду, позовну заяву про скасування виконавчого напису нотаріуса, адміністративний позов про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.

2. Застосування обмежень. Після початку провадження, виконавець надсилає запити в банківські установи для отримання інформації про рахунки боржника з наступним накладенням арешту на них. Законом заборонено арештовувати зарплатний та соціальні рахунки, але оскільки в банках вони не обліковуються як такі – боржнику щоразу доведеться звертатися з заявою про зняття арешту з певного рахунку і надавати докази, що він зарплатний, пенсійний чи призначений для отримання соціальних виплат. На цій стадії виконавець накладає арешт на майно боржника і може звернутися до суду для встановлення тимчасового обмеження права покидати країну.

3. Звернення стягнення. Якщо боржник добровільно не виконує рішення, то з його рахунків починають автоматично списувати кошти. Якщо цих коштів недостатньо – починається процедура звернення стягнення на майно. Цінне майно може бути реалізоване на торгах за безцінь, якщо виручених коштів недостатньо – частина боргу продовжує рахуватись за боржником.

4. Закінчення виконавчого провадження по кредиту можливе у випадку повного погашення боргу або оскарження виконавчого документа: рішення суду або виконавчого напису нотаріуса.

Підстави для зменшення розміру боргу або взагалі скасування виконавчого документа є в багатьох випадках. Не станемо запевняти, що це завжди просто, але це шанс звільнитися від обмежень, пов’язаних з існуванням виконавчого провадження.

Для отримання детальної консультації, зв’яжіться з нами за номером: 0 800 75 72 07 або 056 784 00 55

Стадії виконавчого провадження: як діяти кредитному боржнику?