Що таке виконавчий напис нотаріуса?

Скільки рішень судів про стягнення боргу за кредитом колектор може отримати протягом одного дня? Жодного, тому що суди рідко відбуваються в одне засідання. Справа може розглядатися від 2-х до 6 місяців, а якщо буде апеляційне оскарження, то ще довше. Тому, колектори вдаються до іншого способу – вчинення виконавчого напису нотаріуса на кредитній угоді. Вся процедура займає 1 день. Після цього можна відразу йти до приватного виконавця.

То що таке виконавчий напис нотаріуса? Це підтвердження, що існує безспірна заборгованість. Нотаріус виступає як “незалежна” сторона. Виконавчий напис не породжує права кредитора стягнути кошти, а підтверджує, що таке право у нього виникло раніше. Ця нотаріальна дія вчиняється за заявою кредитора. Боржник про це нічого не знає. Кредитор має надати оригінал нотаріально посвідченого кредитного договору та документи, що підтверджують безспірність заборгованості. Своєю чергою, боржник може в судовому порядку скасувати дію цього виконавчого напису, якщо він був вчинений з порушенням. А це так і є в 99% випадків. Тому що, кредитні угоди ніхто додатково у нотаріуса не посвідчує. Та й рідко коли можна говорити про відсутність спору між колектором та позичальником.

Виконавчі написи нотаріусів на кредитних угодах перетворилися на епідемію. Колектори вчиняють їх у конвеєрному режимі, не дивлячись на те, що боржник може скасувати їх в судовому порядку. Ставку роблять на тих боржників, які проявляють пасивність, бояться, набирають ще більше кредитів, щоб закрити попередні. Тому, якщо ви дізналися, що колектор вчинив виконавчий напис – обов’язково оскаржуйте його у суді!

Що таке виконавчий напис нотаріуса?