Що робити, якщо виконавча служба заблокувала картку?

Наступного дня після відкриття виконавчого провадження, виконавець вже має інформацію про всі рахунки боржника у банку. А ще за день, він накладає на них арешт. Тому, часто боржники дізнаються про виконавче провадження щодо стягнення боргу за кредитом саме з моменту блокування карток. Але перед цим повинен бути як мінімум суд, на який боржника мали б викликати? Не обов’язково так. Кредитори можуть стягувати борг за виконавчим написом нотаріуса. Ця нотаріальна дія дозволяє стягнути кошти без звернення до суду і без виклику боржника.

Не на всі доходи можна звернути стягнення автоматично. Заробітна плата, пенсія, стипендія та інші соціальні виплати не можуть списуватися у повному обсязі. Як правило, стягнення відбувається у розмірі 20% від їх суми. Коли банк отримує постанову виконавця з вимогою накласти арешт на рахунок з такою цільовою виплатою – то має повернути постанову і повідомити, що цей рахунок не підлягає арешту. Але цього ніхто не робить. Блокують все.

Коли Ви дізналися, що виконавча служба заблокувала картку у провадженні на підставі виконавчого напису нотаріуса – потрібно відмінити цей напис в судовому порядку. Підстави для цього завжди є. Адже, такий напис можна вчинити лише коли немає спору про розмір боргу і коли кредитний договір був нотаріально посвідчений в момент укладення.

Щоб виконавець не зміг списувати кошти з заблокованих рахунків – потрібно подати заяву про забезпечення позову. А що стосується соціальних рахунків – то потрібно взяти довідку з банку про цільове використання цього рахунку та написати заяву до виконавця з вимогою зняти арешт терміново. Якщо відмовляє – оскаржувати у суді!

Що робити, якщо виконавча служба заблокувала картку?