Для того, щоб кредитор міг звернутись у виконавчу службу за стягненням боргу з позичальника у примусовому порядку, він має отримати виконавчий документ. Таким документом може бути рішення суду, або виконавчий напис нотаріуса.
Що робити, якщо прийшла повістка в суд по кредиту?
1. Підготувати відзив на позовну заяву. Як правило, у боржника є на це 15 днів з моменту винесення ухвали про відкриття провадження. У відзиві потрібно письмово обгрунтувати чому суд повинен відмовити кредитору у стягненні боргу.
2. Готувати зустрічний позов. цей пункт актуальний, якщо є підстави для того, щоб визнати кредитний договір недійсним повністю, або частково.
3. Подумати, яким чином можна захисти своє майно та кошти на рахунках від можливого арешту судом на час розгляду справи.
4. На судове засідання приходити особисто не обов’язково. Можна довірити цю справу представнику (адвокату) або написати заяву про розгляд справи без вашої участі, при цьому обов’язково викладіть свою позицію письмово у відзиві.
Найгіршим варіантом того, що робити, якщо прийшла повістка в суд по кредиту є бездіяльність боржника. На практиці ми зустрічаємо багато випадків, коли кредитори проводять некоректні розрахунки суми боргу: нараховують платежі за обслуговування договору, додають захмарні штрафні санкції, пробують стягувати борг поза межами строків позовної давності. Лише активна участь боржника в процесі, допоможе привернути увагу суду до цих порушень.