Що робити, якщо колектори викупили кредит?

Банк або МФО можуть продати ваш борг колекторам тільки тоді, якщо про це написано в договорі. Передача прав відбувається на підставі договору факторингу. Протягом 10 днів з моменту укладення такого договору, кредитор повинен повідомити позичальника про те, що колектори викупили борг.

Віднедавна, взаємодія колектора з позичальником стала врегульована законом. Зараз ми маємо чітко прописані правила етичної поведінки колекторів. Так, вони мають право використовувати заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості, але не мають права набридати дзвінками, погрожувати, що передадуть справу в СБУ, телефонувати стороннім особам і повідомляти їм, що Ви боржник, приходити додому чи на роботу.

Якщо колектори викупили кредит, який Ви не маєте можливості сплатити, то всі претензії вони мають вирішувати у суді. Чому ж тоді, колектори не завжди поспішають із подачею позову? Може бути декілька причин:

1. Планують звернутися до нотаріуса, щоб той вчинив виконавчий напис. Тоді, можна одразу йти до приватного виконавця. Такі написи на кредитних угодах – незаконні. Коли нотаріус їх вчиняє, то використовує норми права, які втратили чинність. Але доводити таку незаконність боржник повинен у суді. Лише так, можна скасувати напис і не платити борг по ньому.

2. Іноді колектори скуплюють борги цілими пачками. Серед них можуть трапитися такі, де відсутній оригінал договору, або право вимоги закінчилося. Тоді, колектор буде намагатися тиснути на боржника іншими способами, щоб повернути борг.

3. Самими лише пролонгаціями та штрафними санкціями, боржник давно все сповна повернув, але тіло кредиту так і залишилося не закритим. Колектор може чіплятися за цей гачок і вимагати повернути кошти. Звернення до суду, в такому разі – це зайві витрати для колектора, якщо боржник доведе, що борг вже погашений.

Ми рекомендуємо боржникам, чиї борги викупили колектори – діяти по ситуації. Буває, що потрібно зайняти вичікувальну позицію, або максимально тягнути час, а буває, що потрібно готувати позов на колектора до суду.

Що робити, якщо колектори викупили кредит?