Що буде, якщо не платити по виконавчому провадженню?

Борг по кредиту нікуди не дінеться, якщо його не платити. В деяких випадках, і справді виконавче провадження можуть закрити через закінчення строків, та ці ситуації не такі однозначні.
Якщо не платити по виконавчому провадженню, то для боржника можуть наступити такі наслідки:

● примусова реалізація майна, яке виявив виконавець. Перед тим, майже одразу після винесення постанови про початок виконавчого провадження — на все майно накладається арешт, тобто продати, подарувати таке майно не вийде;

● списання коштів з рахунків. Ця процедура застосовується до всіх видів доходів, крім основної заробітної плати, пенсії та інших соцвиплат. Хоча, боржник не застрахований від накладення арешту й на ці доходи. Тоді, потрібно отримати довідку про цільове призначення коштів та звернутися до виконавця із заявою про зняття арешту;

● обмеження права покидати країну. Таке обмеження не встановлюється автоматично. Виконавець у разі потреби готує таке подання до суду, і лише суд приймає рішення чи встановлювати обмеження;

● повернення виконавчого документа стягувачу. Таке може бути й у тому випадку якщо не платити по виконавчому провадженню. Законодавство встановлює, що коли у боржника немає майна, через реалізацію якого можна погасити борг, і всі здійснені заходи не допомогли знайти таке майно — то виконавчий документ повертається стягувачу.

Зупинимося трохи детальніше на останньому пункті. Повернення виконавчого документа стягувачу не означає, що він не зможе подати його на виконання ще раз. Може, але зробити це має в межах трирічного строку з моменту видачі цього виконавчого документа. Але цей строк не суцільний. Наприклад, той час, коли виконавець хоч і безрезультативно, але здійснював заходи примусового виконання рішення, в цей строк не зараховується.

У випадку, коли трирічний строк, з урахуванням усіх обставин, які його зупиняли все-таки минув, то провадження має бути закінченим. Про це виконавець виносить відповідну постанову.

В багатьох випадках, у боржників є підстави закрити виконавче провадження, якщо скасувати виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі. Але так само, у багатьох випадках, боржники про це не знають.

Що буде, якщо не платити по виконавчому провадженню?