Розблокування рахунків під час війни

В умовах воєнного стану, людям дозволили користуватися арештованими рахунками. Це — тимчасове розблокування рахунків під час війни. Тобто, разом із закінченням воєнного стану, закінчиться й цей дозвіл.

Якщо з якоїсь причини Ви досі не можете користуватися арештованим рахунком, зробіть наступне:

1. Перевірте розмір боргу, адже дозвіл на використання арештованих коштів поширюється лише на заборгованість до 100 тис. грн.
2. Зверніться до банку особисто, або через електронну ідентифікацію та подайте заявку на розблокування.
3. Доступ до рахунку відновлюється протягом 2-3 днів з моменту звернення.

Часто буває, що причиною накладення арешту на рахунки став виконавчий напис, що його вчинив нотаріус за зверненням кредитора. В такому разі, рекомендуємо Вам скасувати цю нотаріальну дію у суді. Адже воєнний стан закінчиться, а борг залишиться і його знову будуть списувати в примусовому порядку з Ваших коштів. Розблокування рахунків під час війни буде автоматично скасоване в день закінчення воєнного стану.

Крім того, якщо у виконавчому провадженні з вас вже стягнули якусь частину коштів, їх можна буде повернути, якщо скасувати виконавчий напис. Останній є виконавчим документом, а якщо немає виконавчого документа, значить немає й підстав для списання коштів та накладення арешту на рахунки.

Потрібна допомога адвоката? Записуйтесь до нас на консультацію. Наші фахівці — профі у вирішенні кредитних спорів!

Розблокування рахунків під час війни